Bugun...
ABD BAŞKANI TRUMP: ÇİN İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAIZ
Tarih: 28-03-2020 07:56:00 + -


"Çin çok şeyler yaşadı, virüsü çok iyi anladılar"

ABD BAŞKANI TRUMP: ÇİN İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAIZ

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Şi Jinping’in gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonucunda iki ülkenin corona virüsü salgınına karşı savaşmak için işbirliği yapması gerektiği vurgulandı. Sosyal medya hesabından da Çin ile işbirliği içinde çalışacaklarını vurgulayan Trump, "Çin çok şeyler yaşadı, virüsü çok iyi anladılar" ifadesini kullandı.

ABD ve Çin arasında uzun süredir devam eden corona virüsü tartışmalarının ardından yine corona virüsü iki lideri bir araya getirdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Şi Jinping'in gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde ikili ilişkilerin ilerletilmesi için önemli adımların atıldığı belirtildi.

İki ülke arasında işbirliğinin tek doğru seçim olduğu ve Çin'in corona virüsüyle mücadelede ABD'yi desteklemeye istekli olduğu belirtildi.

Açıklamada, Jinping'in 24 binden fazla insanın ölümüne neden olan ve salgın hale gelen corona virüsüne karşı savaşmak için Çin ve ABD'nin birleşmesi gerektiğini vurguladığı belirtildi.

İki liderin corona virüsüne karşı her şeyi ayrıntılı ele aldıkları belirtildi. Jinping, Trump’la Çin’in tüm bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

“GÜZEL BİR GÖRÜŞMEYDİ”

Trump görüşmeye dair paylaşım yaparak yakından çalıştıklarını ve görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

* Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile çok güzel bir görüşmeyi yeni bitirdim. Gezegenimizin büyük bölümünü tahrip eden corona virüsüne karşı ayrıntılı bir görüşme yaptık.

* Çin, çok fazla şey yaşadı ve virüsle ilgili güçlü anlayış geliştirdi. Yakın çalışıyoruz. Çok saygı. (İHA)
Bu haber 432 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ