Bugun...
PALANDÖKEN'E BÜYÜK İLGİ
Tarih: 23-02-2020 09:20:00 + -


Yerli ve yabancı turistler hafta sonları tıka basa dolduruyor.

PALANDÖKEN'E BÜYÜK İLGİ

İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerin stresli hayatından uzaklaşmak isteyenler, özellikle hafta sonları Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden Erzurum Palandöken'e yoğun ilgi gösteriyor. Yerli ve yabancı turistin tıka basa doldurduğu Palandöken, çevre iller ile yurdun birçok şehrinden konukları ağırlıyor.

 

 

Uluslararası kış sporları organizasyonlara ev sahipliği yapan ve bazı pistleri çam ağaçları arasında yer alan Palandöken’in, hem kar kalitesi hem ulaşım kolaylığı hem de uzun kayak pistleri kayakseverlerin ilgisini çekiyor. Modern telesiyejleri ile beğeni toplayan ve kayak pistlerinin yanında yer alan otelleri ile konaklamada kolaylık sağlayan ve adeta iç içe olduğu tarihi şehri kuşbakışı gören pistleri sayesinde rağbet gören Palandöken, çevre iller ile yurdun birçok şehrinden konukları ağırlıyor.

İSTANBULLULAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

İran, Rusya, Gürcistan ve Azerbaycan gibi ülkeler başta olmak üzere yurt dışından da misafirlerine hizmet veren Palandöken’i yurt içinden tercih eden şehirlerin başında ise yüzde 50 oranında İstanbul geliyor. Özellikle hafta sonu İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden uçakla Erzurum Havalimanı’na gelenler buradan karayolu ile 15 dakikada ulaştıkları Palandöken’de çam ağaçları arasında ve kardan dolayı tamamen bembeyaz örtüyle kaplanan bölgede kayak kaparak stres atma fırsatı buluyor.(DHA)
Bu haber 595 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ