Bugun...
TATİL HABERİ ÖNCESİ ÖĞRENCİLER OTOBÜS FİRMALARINA AKIN ETTİ
Tarih: 13-03-2020 07:32:00 + -TATİL HABERİ ÖNCESİ ÖĞRENCİLER OTOBÜS FİRMALARINA AKIN ETTİ

Üniversitelerin 3 hafta tatil edilmesinin ardından öğrenciler otobüs firmalarına akın etti. Birçok ildeki otobüs firmalarında uzun bilet kuyrukları oluştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, üniversitelerin de 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıkladı. Bir çok öğrenci ise kararın açıklanması ile birlikte ailelerinin yanına dönmek için bilet almaya başladı.

Yaklaşık 47 bin öğrencinin yaşadığı Çanakkale’de ise otobüs firmaları önünde uzun kuyruklar oluşmaya başladı. Öğrencilerin en çok bilet aldığı ilin ise İstanbul olduğu öğrenildi. Yaşanılan yoğunluğun sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

İNTERNET SİTELERİ ÇÖKTÜ

Öte yandan yaşanılan yoğunluk sebebiyle Pamukkale, Metro ve Kamilkoç gibi bir çok otobüs şirketinin sitelerinde yavaşlamanın olduğu ve bazı durumlarda giriş sağlanamadığı görüldü.

KARABÜK’TE DE ÖĞRENCİLER KUYRUĞA GİRDİ

Karabük’te de Yeni tip Corona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında üniversitelerin 3 hafta tatil edilmesinin ardından memleketlerine gitmek isteyen öğrenciler, uzun bilet kuyrukları oluşturdu.

Üniversite öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı 100. Yıl Mahallesi’nde otobüs firmalarının bilet satış noktalarına akın eden öğrenciler, yaklaşık 500 metre kuyruk oluşturdu.

SAATLERCE KUYRUKTA BEKLEDİLER

Öğrenciler, bilet alabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi. Karabük Üniversitesi öğrencisi Melih Bulut, “Hangi gün gidebilirsek o gün gideceğiz. Bizim için iyi oldu, sınavlar yaklaşıyordu, daha çalışmamıştık, avantajlı oldu” dedi.

İstanbul’a gitmek isteyen Nuray Yıldız ise, “Bilet almaya çalışıyoruz. Sıra gelene kadar bekleyebiliriz” diye konuştu.
Kuyruğun sonunda yer alan ve Adıyaman’a giden Elif Efe ise, “Beklemiyordum, benim aktarmalı. Hem oradakilerle hem de buradakilerle görüyorum” ifadelerine yer verdi.

Bilet alabilen bir üniversite öğrencisi de biletlere yoğun ilgi olduğunu, bilet fiyatlarında biraz artış yaşandığını belirtti.

KÜTAHYA’DA DA KUYRUK OLUŞTU

Kütahya’da da benzer manzaralar vardı. Tatili memleketlerinde geçirmek isteyen binlerce üniversite öğrencisi, bilet alabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi.

Bazı öğrenciler, biletlerini alıp memleketlerinin yolunu tutarken, bazıları da bilet bulmak için ek seferleri bekledi.

ESKİŞEHİR

Okulların tatil edilmesinin ardından öğrenci kendi olarak bilinen Eskişehir'de uzun bilet kuyrukları oluştu.

Tatil açıklanmasının ardından kısa sürede otobüs firmalarına ve yüksek hızlı trene yönlenen öğrenciler bir an önce bilet almak için adeta birbiriyle yarıştı.

Binlerce öğrencinin bilet almaya çalışması internet bir çok firmanın sitelerinin kilitlenmesine neden oldu.

TOKAT

3 hafta kesintisiz tatil açıklamanın ardından Tokat’ta eğitim gören öğrenciler, kent merkezinde bulunan otobüs terminallerine akın etti.

Bilet almak için uzun kuyruklar oluşturan öğrencilerin yoğun talebine otobüs firmaları da bilet yetiştirmekte güçlük çekti. Yoğunluk nedeniyle firmalar, ek sefer koydu.

Otobüs işletmesi yetkilisi Aytekin Yakar, okulların tatil edilmesinin ardından yoğunluk yaşadıklarını ifade ederek, “Şu anda bir yoğunluk yaşıyoruz. Öğrencilerimizi mağdur etmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Firmamız olarak 40 ile ek sefer koyduk” dedi.

AYDIN

6 Mart’tan itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerin tatil edileceğinin açıklanmasının ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, memleketlerine gidebilmek için otogara ve seyahat firmalarının şehir merkezindeki ofislerine akın etti.

Aşırı yoğunluk nedeniyle internetten bilet alımı ve rezervasyonu yaptıramayan öğrenciler bilet bulabilmek için saatlerdir kuyrukta bekliyor.

Gerek Aydın Otogarı gerekse şehir merkezlerindeki bilet satış yerleri tıklım tıklım dolarken, bazı öğrenciler ise bilet bulamadıkları için geri dönmek zorunda kaldı. (SÖZCÜ/DHA/İHA)

 

 

 

 
Bu haber 121 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ