Bugun...
TRUMP'IN TEPKİSİ ÜZERİNE ÇİN ÖLÜM SAYISINI DEĞİŞTİRDİ
Tarih: 17-04-2020 07:43:00 + -TRUMP'IN TEPKİSİ ÜZERİNE ÇİN ÖLÜM SAYISINI DEĞİŞTİRDİ

Corona virüsü salgını ile ilgili dün Trump'ın başlattığı "Salgın nasıl başladı? Çin verilerini gizliyor" tartışmasına Pekin hükümetinden şüpheli bir adım geldi... Çin yönetimi Wuhan'daki ölüm sayısını yüzde 50 artırarak, 2.579'dan 3.869'a çıkardı. Türkiye'de can kaybı sayısı 1643'e çıkarken, ülke genelinde vaka sayısı 74 bini geçti.

2 milyon 185 binden fazla insanı hasta eden ve 145 binden fazla insanın ölmesine sebep olan corona virüsü ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump’ın başlattığı tartışmada sıcak bir gelişme yaşandı…

ABD Başkanı Trump ve daha sonra Pentagon’un bir numarası Mark Esper ile birlikte ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’in salgın boyunca şeffaf davranmadığını açıklamış ve bir açıklama talep etmişti. ABD’nin üst düzey kurmayları Çin’in verileri gizlediğine ve bu oranlara inanılmaması gerektiğini söylemişti.

Tepkilerin artması üzerine salgının başladığı Wuhan’dan flaş bir hamle geldi… Wuhan’ın corona virüsüyle mücadele eden ajansı, bölgede ölüm sayısını neredeyse yüzde 50 artırdı. Yapılan son düzenlemeyle birlikte Wuhan’da ölenlerin sayısı 2 bin 579’dan 3 bin 869’a çıktı. Ajans rakamların değişme sebebi olarak, “Hastaneye yetişemeden yaşamını yitiren hastaların sayısı, geç, hatalı ve çift olarak yazılan ölenlerin sayısı dolayısıyla bu rakamı artırdık. Özel hastane, tıp kurumlarından alınan verinin gecikmesi sebebiyle oranlar değişti” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’DE CAN KAYBI 1643 OLDU
Türkiye’de de corona virüsü ile ilgili güncel verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Fahrettin Koca, son 24 saatlik vaka asyısının 4 bin 801 olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde 40 bin 427 test yapıldığı açıklanırken 125 kişinin de vefat ettiği belirtildi.

Güncel verilerle birlikte Türkiye’de vaka sayısı 74 bin 193’e çıkarken can kaybı da 1643’e yükseldi.

ALMANYA’DA VAKA SAYISI ARTIYOR
Corona virüsüyle en sıkı şekilde mücadele eden Almanya’da corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor… Salgınla mücadelede etkin bir pozisyonda olan Robert Koch Enstitüsü, son 24 saat içerisinde 3 bin 380 yeni vaka tespit edildiğini duyururken son 24 saat içerisinde 299 ölümün olduğunu açıkladı.

Güncel verilerin gelmesiyle birlikte Almanya’da vaka sayısı 133 bin 830’a çıkarken ölüm sayısı da 3 bin 868’e çıktı.
Bu haber 292 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR